شفاآنلاین:"امیدواریم هر چه زودتر مشکلات تعرفه های پروفیوژنیست های جراحی قلب حل شود تا این گروه از متخصصین هم بتوانند با دغدغه کمتری به مردم خدمت کنند."

سید علی هاشمی-پرفیوژنیست جراحی قلب- در حاشیه برگزاری پنجمین کنگره بین المللی مشترک قلب و عروق و در گفتگوی اختصاصی با شفا آنلاین ضمن بیان این مطلب، مهم ترین اهداف این کنگره را بالا بردن سطح علمی جراحان قلب، پرفیوژنیست ها، متخصصین بیهوشی و پرستارانی دانست که در زمینه جراحی قلب و کاردیولوژی کار می کنند.

 

download

 

وی گفت: در این کنگره ضمن تبادل اطلاعات بین متخصصین داخلی و خارجی، وسایل، تجهیزات و تکنولوژی های جدید در حوزه جراحی قلب و رشته های مرتبط با آن نیز به معرض نمایش گذاشته شد.

وی در مود نقش پرفیوژنیست ها درجراحی های قلب نیز اظهار کرد: پرفیوژنیست ها یک ضلع از مثلث تیم جراحی قلب هستند.چراکه جراحی قلب را سه گروه هدایت می کنند که یک گروه آن تیم بیهوشی قلب هستند و یک تیم هم، جراحان قلب و تیم دیگر، پرفیوژنیست ها هستند که کارکرد تمامی اندام های بیمار از جمله: قلب، کلیه، ریه، مغز، اندامهای تحتانی و ... در زمان جراحی و قبل و بعد از آن را با استفاده از گردش خون خارج از قلبی و ریوی کنترل می کنند.

هاشمی بیان کرد: با توجه به اینکه انجمن صنفی پرفیوژنیست ها از حدود 20 سال قبل با کمک همکاران تشکیل شده، بسیاری از مطالباتمان را با کمک انجمن صنفی و همچنین انجمن جراحی قلب مرتفع کردیم و خوشبختانه در حال حاضر سه سال است که دوره کارشناسی ارشد رشته پرفیوژن در دانشگاه ها ارائه می شود .که بی تردید این پیشرفت بسیار خوبی بوده و به بسیاری از مطالباتمان رسیده ایم و خوب هم پیش می رویم.

وی تأکید کرد: همانطور که جراحان قلب و متخصصین بیهوشی قلب دوشا دوش هم پیش می روند و خود را به علم و دانش روز مجهز می کنند، پرفیوژنیست ها هم با روش های روز دنیا آشنا هستند و با استفاده از دستگاه های جدید و به روز که بخشی از آن ها در داخل تولید می شود و بخشی هم از خارج وارد می شود به مردک خدمت رسانی می کنند.

وی در پایان در باره مشکلات تعرفه ای در رشته پرفیوژن به شفاآنلاین گفت: در حال حاضر با تعرفه هایی که در وزارت بهداشت ادغام شده خیلی از تعرفه ها شناسانده نشده که باید این کار حتماً انجام شود تا همکاران ما با دغدغه کمتری بتوانند به مردم خدمت کنند.

درباره انجمن پرفیوژنیست های ایران

تا سال 1379، یعنی بعد از 30 سال از شروع اولین عمل جراحی قلب در ایران ، مجموعه پرفیوژنیست های کشور بدون حمایت قابل توجهی ، مورد کم مهری قرار گرفته اند . این گروه زحمت کش که جزﺀ لاینفک تیم جراحی قلب بوده و پا به پای جراح و بیهوشی در درمان بیماران نقش بسیار با اهمیتی را داشتند، سر انجام به حکم وجدان و عشقی که در قلبشان بود و به امید رسیدن به جایگاهی در خور و شایسته ،با تلاشی پیگیر در پیش برد اهداف این رشته نو پا کوشیده و سهمی قابل توجه در پیشرفتی که تا به امروز نصیب این رشته نوین گشته است را بر عهده گرفتند .

تماس با ما

آدرس:  ایران ، تهران ، بلوار ميرداماد ، جنب پمپ بنزين ، خيابان كازرون شمالي ، كوچه شهيد نيك رای ، پلاك 4 ، طبقه دوم
تلفن تماس : 26401340-21-0098 
پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Fax: 0098-21-
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…